test

Aktualności

21-01-2014

Mermaid Properties sponsorem Sporteum

Od jesieni 2013 jesteśmy sponsorem klubu narciarskiego Sporteum. Do tej pory sfinansowaliśmy zakup zimowych kurtek dla najlepszych zawodników klubu. Nowe, profesjonalne kurtki narciarze mieli okazję wypróbować podczas jesiennego obozu treningowego na lodowcu Stubai, w Austrii. Wspieramy najambitniejszą grupę młodych zawodników, którzy już osiągają imponujące wyniki, a teraz intensywnie przygotowują się do kolejnych zawodów.
Zawodnicy klubu Sporteum zajmują czołowe miejsca w rankingach Ligii Mazowieckiej jak i klasyfikacji Ogólnopolskich.
Z okien naszego biura, w Libra Business Centre, możemy za pomocą lornetki obserwować zmagania narciarzy i zdrową sportową rywalizację podczas zjazdów z Górki Szczęśliwickiej.

Trzymamy kciuki za sukcesy wszystkich członków klubu Sporteum w tym sezonie!

 


 

 

 

28-06-2012

Kolejny najemca w budynku Cross Point

Biurowiec Cross Point w Łodzi zyskał nowego najemcę - w sierpniu 2012 do budynku wprowadzi się Raiffeisen Bank Polska S.A., który wynajął w Cross Poincie 800 m2, na potrzeby Łódzkiego Centrum Biznesowego oraz oddziału Raiffeisen Leasing SA.

Firma zajmie część drugiego piętra w łódzkim biurowcu przy al. Marszałka Edwarda Śmigłego - Rydza 20. Umowa została podpisana na 5 lat.

05-01-2012

IVG KUPIŁO OD MERMAID PROPERTIES PAŁAC MŁODZIEJOWSKIEGO W WARSZAWIE

Warszawa, 2 stycznia 2012 – IVG ogłosiło nabycie budynku biurowego Pałac Młodziejowskiego (Miodowa 10) za ok. mln EUR 22.4 od spółki zarządzanej przez Mermaid Properties. Nieruchomość została nabyta dla IVG Warschau Fonds, fundusz inwestycyjny zarządzany przez IVG Institutional Funds GmbH.

'Jest to jedna z czołowych transakcji biurowych w minionym roku i jesteśmy zadowoleni, że możemy dodać Pałac Młodziejowskiego do naszego rosnącego portfolio budynków biurowych' - mówi Maciej Zajdel, Dyrektor Zarządzający IVG Poland, 'Warszawa pozostaje skupiskiem kapitału międzynarodowego a ta transakcja wzmacja międzynarodowy wizerunek Warszawy wśród inwestorów na rynku nieruchomości, dostrzegających długoterminową siłę kapitału na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Pałac Młodziejowskiego jest trzecim budynkiem nabytym przez niedawno powstałe IVG Warschau Fund (Warschau Fonds)' - dodaje.

Radosław Sieroń z Mermaid Properties dodaje: "Pałac Młodziejowskiego był flagowym projektem firmy Marmaid i jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy przekazać go IVG - funduszowi inwestycyjnemu światowej klasy. Mamy nadzieję, iż będzie to dobre aktywo dla IVG, tak jak było dla nas. Jesteśmy również pod wielkim wrażeniem szybkości i sprawności zawierania tej kompleksowej transakcji".

09-12-2011

Nagrody dla MP podczas gali Eurobuild

Podczas tegorocznej gali Eurobuild Awards 2011 Mermaid Properties zwyciężyło w dwóch kategoriach:

- Najlepszy Biurowiec w Polsce według najemców - zwyciężył budynek Cross Point w Łodzi,
- Najlepszy Manager budynku według najemców - zwyciężył pan Grzegorz Zawada, Manager budynku Cross Point.

Druga edycja gali odbyła się 8 grudnia w hotelu Hilton w Warszawie. Galę prowadziła Grażyna Torbicka. „Eurobuild Awards" to wydarzenie, które przyciąga kluczowych przedstawicieli rynku nieruchomości z Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wieczór uświetnił występ Kayah i innych gwiazd.

01-12-2011

Kolejny najemca w budynku Cross Point

Budynek Cross Point w Łodzi zyskał nowego najemcę - w lutym 2012 do budynku wprowadzi się firma Ernst & Young. Międzynarodowa firma consultingowa wynajęła w Cross Poincie 330 m2.

Firma zajmie pierwsze piętro w łódzkim biurowcu przy al. Marszałka Edwarda Śmigłego - Rydza 20. Umowa została podpisana na 5 lat.

15-09-2011

Kolejny najemca w Pałacu Młodziejowskiego

Mermaid Properties Sp. z o.o., zarządzająca projektem „Pałac Młodziejowskiego - Miodowa 10”, podpisała nową umowę najmu. Do budynku wprowadzi się firma A.T.Kearney.

Nowy najemca zajmie dwa piętra budynku w Pałacu Młodziejowskiego przy Miodowej 10 na warszawskiej Starówce. Umowa najmu została zawarta na okres 5 lat. W transakcji pośredniczyła agencja Colliers International.

Użytkownikiem powierzchni będzie A.T.Kearney - wiodąca globalna firma oferująca usługi z zakresu konsultingu zarządczego, która zatrudnia 2500 pracowników na całym świecie.

A.T.Kearney posiada 54 biura w głównych ośrodkach gospodarczych w 37 krajach. Tym bardziej cieszymy się z faktu, iż firma ta będzie mieć polski oddział właśnie w Pałacu Młodziejowskiego – komentuje Radasław Sieroń, prezes Mermaid Properties.

02-08-2011

Budowa Aleksandrii rozpoczęta

Spółka Mermaid Properties rozpoczęła budowę kompleksu mieszkaniowego Aleksandria, który powstanie w Aleksandrowie Łódzkim. Osiedle składać się będzie z czterech pięciokondygnacyjnych budynków. Wyrosną na działce o powierzchni 13 tys. mkw. Docelowo powstanie 256 mieszkań o powierzchni od 27 do 86 mkw. W pierwszej fazie inwestycji, która zakończy się jesienią 2012 roku, powstanie budynek z 64 lokalami. Obecnie mieszkania są w cenie promocyjnej wynoszącej 3,66 tys. zł netto za metr. Generalnym wykonawcą jest firma Opexim. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Pomianowska Wójcik Architektura.

Źródło: Eurobuild CEE

17-05-2011

Dwudziesta rocznica istnienia ODIHR

W dniu 17.05.2011 w Pałacu Młodziejowskiego odbył się bankiet z okazji dwudziestolecia istnienia ODIHR w Polsce oraz otwarcia nowej siedziby w Pałacu Młodziejewskiego. Współorganizatorem przedsięwzięcia była spółka Mermaid Properties Sp. z o.o.

W uroczystości wziął udział Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, który podczas przemówienia podkreślał duże znaczenie obecności Biura w Warszawie dla polskiej polityki zagranicznej. W czasie uroczystości, w imieniu  Prezydenta Bronisława Komorowskiego głos zabrał Doradca Prezydenta Jan Lityński. Obecni byli również Sekretarz Generalny OBWE, Marc Perrin de Brichambaut i Wiceminister Spraw Zagranicznych Litwy, kraju sprawującego w 2011 r. Przewodnictwo OBWE, Evaldas Ignatavicius.

fot. Piotr Markowski

18-03-2011

ODIHR już w Pałacu Młodziejowskiego

W dniu 18.03.2011 nastąpiło oficjalne przekazanie powierzchni biurowej (4 548 m2) pierwszemu najemcy, którym jest Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR). http://www.osce.org/odihr/