test

Historia

Jako zorganizowany zespół działamy aktywnie na rynku nieruchomości od 1999 roku.

W latach 1999-2005, jako spółka Warsaw West Gate byliśmy właścicielami i developerami projektu biurowego na warszawskiej Woli. Projekt pod nazwą Prosta 69 Business Centre obejmował budynek o powierzchni 12.000 m2. Projekt polegał na przekształceniu  byłych zakładów przemysłowych w nowoczesny kompleks biurowy. Po zakończeniu procesu inwestycyjnego oraz pełnej komercjalizacji obiektu, Prosta 69 Business Centre  wraz ze spółką Warsaw West Gate została sprzedana na rzecz funduszu  Endurance Fund zarządzanemu przez Orco Group . Od tamtej pory po przejęciu zespołu od WWG prowadzimy działalność jako Mermaid Properties Spółka z o.o.

Mermaid Properties została powołana do życia spółka funduszu brytyjskiego Mermaid Holding Ltd oraz trzech osób fizycznych stanowiących zarząd.  MHL jest naszym pierwszym inwestorem, na zlecenie którego prowadzimy inwestycje.

W kolejnych latach spółka rozpoczęła współpracę z kilkoma nowymi inwestorami instytucjonalnymi –m.in. Salamanca Capital, Bridgemere Group Plc, AIGA Investments, Tri Investment Plc. W latach 2006-2007 zakupiliśmy na rzecz inwestorów kilka nieruchomości i rozpoczęliśmy realizację projektów biurowych i mieszkaniowych w Warszawie i w Łodzi.

W roku 2007 rozpoczęliśmy budowę kompleksu mieszkaniowego na warszawskim Mokotowie. Osiedle, pod nazwą River House ma 6.700 m2. Osiedle zostało oddane do użytku w roku 2009. Obecnie sprzedanych jest ok. 85% mieszkań.

W roku 2008 rozpoczęliśmy rewitalizację terenów przemysłowych byłych zakładów odzieżowych im. Adama Próchnika w Łodzi. Pierwsza faza inwestycji – budynek biurowy o powierzchni 13.000 m2 w standardzie klasy A, którego budowa rozpoczęła się w lipcu 2008 roku został oddany do użytku w 2009 roku. Obecnie budynek jest skomercjalizowany w ok. 70%. W 2011 roku rozpoczęliśmy prace projektowe nad drugą fazą inwestycji – dwoma budynkami o łącznej powierzchni 13.000 m2. Wśród klientów inwestycji Cross Point są m.in. Nordea Bank AB, Bankowy Fundusz Leasingowy, Complex, TVN SA, Onet SA, Mostostal Warszawa.

W roku 2010 rozpoczęliśmy realizację pierwszej fazy projektu biurowego Libra Business Centre. Obecnie budynek jest wynajęty w 80% w oparciu o umowy pre-lease. Kluczowi najemcy to Wydawnictwo Naukowe PWN SA oraz firma informatyczna Infovide-Matrix SA. Budynek będzie gotowy w drugim kwartale 2012 roku.

Jednym z ważniejszych projektów naszej firmy była rewitalizacja zabytkowego Pałacu Młodziejowskiego przy Miodowej 10 na warszawskiej Starówce. Obiekt posiada 7.000 m2. Pierwotnie inwestycja zakładała przekształcenie pałacu w zespół luksusowych rezydencji, jednakże w związku ze zmianą sytuacji na rynku postanowiliśmy przeprowadzić rewitalizację obiektu z założeniem funkcji biurowej.

W 2010 roku podpisaliśmy umowę najmu z Ministerstwem Spraw Zagranicznych na ok. 65% powierzchni w budynku. Docelowym użytkownikiem została Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR). Po uzyskaniu wymaganych pozwoleń, na przełomie 2010 i 2011 roku przeprowadziliśmy w rekordowym tempie 5 miesięcy gruntowny remont, który zakończył się w marcu 2011 roku, a klient wprowadził się w kwietniu 2011. Uroczyste otwarcie pałacu po rewitalizacji, połączone z obchodami 20-lecia ODIHR z udziałem Ministra Spraw Zagranicznych RP Radosława Sikorskiego oraz przedstawicieli Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego miało miejsce w maju 2011 roku.

W sierpniu 2011 roku rozpoczęliśmy budowę pierwszej fazy osiedla mieszkaniowego Aleksandria w Aleksandrowie Łódzkim. Osiedle składać się będzie z 256 mieszkań w czterech pięciokondygnacyjnych budynkach. Planowane oddanie I fazy to 2012 rok.

Nasze najbliższe plany to rozpoczęcie budowy projektu biurowego Jasna 26 w Warszawie. Budynek będzie miał ok. 5.500 m2 powierzchni.